Kraj

Prawa ręka Donalda Tuska: “Jestem przeciwnikiem konkordatu, religii w szkole, jestem za małżeństwami homoseksualnymi”

Jestem przeciwnikiem konkordatu, przeciwnikiem religii w szkole, jestem za małżeństwami homoseksualnymi, jestem za in vitro; z takim programem idę do wyborów – zadeklarował w piątek poseł KO Sławomir Nitras.

Nitras pytany w piątek w Radiu Plus o powody spadku notowań Koalicji Obywatelskiej w sondażach, ocenił że “spadek poparcia (…) związany jest przede wszystkim z ofensywą dotyczącą Jana Pawła II”.

Kilkanaście dni temu stacja TVN24 wyemitowała reportaż Marcina Gutowskiego “Franciszkańska 3” poświęcony kwestii tego, co papież Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży. Opisane zostały w nim przypadki trzech księży oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. W reportażu pojawiły się również wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki “Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II”.

W odpowiedzi na ten reportaż Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.

Nitras powiedział, że “Jan Paweł II jest wyjątkową postacią w polskiej historii”. Jak dodał, nie kojarzy mu się z “żadnymi przywilejami Kościoła”.

“Natomiast dzisiaj Kościół w Polsce jest źródłem w wielu przypadkach niestety zgorszenia, jest źródłem nienależnych przywilejów i należy (…) sprowadzić sprawy do pewnego poziomu równowagi” – przekonywał poseł KO.

“Jestem przeciwnikiem konkordatu, jestem przeciwnikiem religii w szkole, jestem za małżeństwami homoseksualnymi, jestem za in vitro i nie chcę, żeby mi Kościół mówił, że jest inaczej i z takim programem idę do wyborów” – zadeklarował Nitras.

Źródło: (PAP) Autor: Autor: Jan Olendzki
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij