Świat

Dramatyczne sceny na lotnisku. Mężczyzna celowo wjechał w tłum ludzi

Jak informuje niemiecka policja, mężczyzna kierujący wypożyczonym samochodem wjechał w grupę ludzi na lotnisku w Kolonii w zachodniej części kraju. W zdarzeniu ucierpiało kilka osób.

Rzecznik policji w Kolonii poinformował o zatrzymaniu mężczyzny, który w piątek wjechał w grupę ludzi na lotnisku oraz taranował inne pojazdy na parkingu. Śledczy ustalili, że samochód, którym posłużył się kierowca, został wypożyczony.

Sprawca w sposób celowy jechał w kierunku kilku samochodów i pieszych – powiedział rzecznik.

Deutsche Well podaje, że zdaniem śledczych istnieją przesłanki wskazujące na to, że mężczyzna miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Z kolei rzecznik policji przekazał, że 57-latek wkrótce zostanie przyjęty na zamknięty oddział psychiatryczny.

W wyniku zdarzenia w porcie lotniczym rannych zostało kilka osób. 57-latek zranił także dwóch funkcjonariuszy, gdy próbowali go zatrzymać. Według portalu dziennika „Welt” w większości są to niezagrażające życiu obrażenia. ‘

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info/DW Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij