Świat

Hit! Aktywiści klimatyczni niszczyli fasadę zabytkowego pałacu. Rzucił się na nich burmistrz

Grupa aktywistów klimatycznych niszczyła fasadę zabytkowego pałacu. Zauważył ich burmistrz, który pomógł ich potem obezwładnić.

Zdarzenie miało miejsce w Florencji. Burmistrz Dario Nardella nagrywał na placu Piazza della Signoria filmik, w którym chwalił piękno stolicy Toskanii. W trakcie nagrania zauważył jednak, że aktywiści klimatyczni mażą farbą po fasadzie XIV-wiecznego Palazzo Vecchio.

Polityk nie wahał się ani chwili. Od razu rzucił się na aktywistów. Na kolejnym nagraniu widać, jak w towarzystwie straży miejskiej pomaga obezwładnić jednego z nich, równocześnie mówiąc mu głośno, co sądzi o takim zachowaniu. Następnie pomógł zmywać farbę z elewacji.

Służby aresztowały dwóch aktywistów związanych z ruchem Last Generation, który często sięga po wandalizm aby zwrócić uwagę na swoje postulaty. „To barbarzyńcy. Tak się nie protestuje” – skomentował Nardella. Na swoim Twitterze zwrócił też uwagę eko-aktywistów, że do zmycia efektów ich „protestu” trzeba było zużyć pięć tysięcy litrów wody.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij