Rozrywka

Dwóch muzyków miało molestować uczestników popularnego telewizyjnego show. Jest akt oskarżenia

Prokuratura w Holandii postawiła zarzuty dwóm artystom oskarżonym o molestowanie seksualne uczestników programu telewizyjnego „The Voice of Holland” (TVOH) – informuje we wtorek prokuratura krajowa (OM). Zarzuty usłyszeli muzyk Jeroen Rietbergen i raper Ali B, jednocześnie odstąpiono od ścigania popularnego piosenkarza Marco Borsato.

W ubiegłym roku ujawniono przypadki molestowania seksualnego podczas nagrań do programu „The Voice of Holland”, emitowanego przez stację RTL. Okazało się, że jeden z muzyków, Rietbergen, dopuścił się przestępstw na tle seksualnym przeciw kobietom zaangażowanym w program.Muzyk przyznał się do zarzutów i został zwolniony ze stacji w trybie dyscyplinarnym, rzuciła go także jego partnerka, Linda de Mol. O molestowanie seksualne oskarżono też jednego z jurorów, rapera Ali B. Ten zaprzeczył zarzutom i zadeklarował współpracę z organami ścigania. Wśród podejrzanych był także piosenkarz Borsato.

Po ujawnieniu afery, stacja RTL zdecydowała o zdjęciu z anteny “The Voice of Holland”. Zawieszono także produkcję siostrzanych formatów „The Voice Kids” i „The Voice Senior”.

We wtorek prokuratura krajowa poinformowała, że kieruje do sądu akt oskarżenia przeciwko Rietbergenowi oraz Alemu B. Umorzyła jednak postępowanie przeciwko Borsato twierdząc, że nie znalazła wystarczających dowodów winy piosenkarza.

Źródło: PAP Autor: Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Kobieta straciła nogi po ataku pitbullów

0 0

Udawała nastolatkę, by molestować dzieci

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij