Kraj

Puszczał wulgarną piosenkę i nagrywał TikToka w kościele. Radny PiS zawiadomi prokuraturę

Na TikToku pojawiło się nagranie, na którym młody chłopak wchodzi do kościoła i podczas mszy puszcza piosenkę o wulgarnej treści. Wcześniej założył się o to z kolegą. Wszystko wskazuje na to, że nastolatek może mieć problemy, ponieważ radny PiS ze Szczecina zapowiedział, że złoży do prokuratury zawiadomienie w tej sprawie.

Nagranie zniknęło już z konta nastolatka, jednak postanowił je opublikować na Twitterze szczeciński radny i działacz Solidarnej Polski, Dariusz Matecki. Widać na nim jak młody chłopak zakłada się z kolegą o to, że wejdzie do kościoła i puści z telefonu wulgarną piosenkę.

Ej nie masz psychy puścić Karalucha w kościele? – pyta nagrywający.

Ja nie mam? – odpowiada chłopak.

W dalszej części filmu nastolatek chodzi po kościele, w którym odprawiana jest msza święta. Będąc na środku świątyni puścił ustaloną wcześniej piosenkę. Na nagraniu widać, że zachowanie “TikTokera” nie spodobało się wiernym. Siedząca w ławce starsza kobieta złapała go za rękę, ale chłopak wyrwał się i kontynuował spacer po kościele.

Publikując to nagranie, Matecki zapowiedział, że o incydencie podczas mszy zostanie poinformowana prokuratura.

W tej sprawie będziemy jutro interweniować. Wysłałem film do prawników. Będą formułować zawiadomienie do prokuratury – Art. 195. kk – napisał radny.

Przepis, o którym wspomina Matecki mówi o karze do dwóch lat więzienia za złośliwe przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji, pogrzebowi, uroczystościom lub obrzędom żałobnym.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. screenshot Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij