Rozrywka

Wojewódzki rozlicza kolegów z pracy dla TVP. Porównał Norbiego do “kucharza NSDAP, który gotuje dla faszystów”

Kuba Wojewódzki, 60-letni enfant terrible polskiej branży rozrywkowej, uznał, że należy rozliczyć swoich kolegów pracujących dla TVP. Współpracownik Tuska, gwiazdor TVN-u i syn PRL-owskiego prokuratora, najwyraźniej jest przekonany o swojej moralnej wyższości i dlatego ex cathedra zaatakował jednego z gości swojego podcastu. Tym razem padło na Norbiego, który od kilku lat prowadzi “Koło fortuny” w TVP.

Wojewódzki nawiązywał do śmierci syna posłanki PO:

– W kontekście samobójczej śmierci (…) wpisana była nagonka, która płynęła z mediów publicznych – od Radia Szczecin, przez TVP, TVP Info. Warto mieć, nawet będąc tak pasywnym jak ty, takich kolegów z pracy? – pytał Wojewódzki i porównał sytuację Norbiego do… “kucharza NSDAP, który gotuje dla faszystów”.

– Jest dla mnie takim samym człowiekiem jak faszystowski oprawca – wypalił Wojewódzki.

@basia.official_ #fypシforyoupageシ #dlaciebe #fypシ #wojewódzki #norbi ♬ dźwięk oryginalny – 💫basia.official💫

– Okej, zgoda. Popatrzmy w ten sposób – jest casting, wygrywasz go i robisz. Po prostu traktuję to w ten sposób – odpowiadał Norbi.

– To nie jest moja sytuacja marzeń, to nie jest moja bajka. Ja jestem Norbi, OK guys? Ja jestem wykonawcą estradowym – dodawał.

Wojewódzki nie dawał za wygraną i dopytywał, czy Norbi nie ma “lekkiego kaca” pracując dla TVP.

– Dziś jestem w TVP, a jutro mogę nie być – odpowiadał Norbi.

Przypomnijmy, że pochodzący z Koszalina 60-letni gwiazdor TVN-u, rozliczający dziś swoich kolegów po fachu z pracy w pasmie rozrywkowym telewizji publicznej (!), nie stronił nigdy od bezpośredniego angażowania się w politykę. W przeszłości wprost namawiał m. in. do głosowania na Bronisława Komorowskiego na prezydenta, a jeszcze w 2007 roku przyznał się, że był w sztabie wyborczym Donalda Tuska.

W 2010 udzielił poparcia Ruchowi Poparcia Palikota (z tym ostatnim prowadził później wspólne interesy). Także obóz Platformy Obywatelskiej nie ukrywał nigdy tego, że uważa Wojewódzkiego za swojego człowieka.

Po wygranych przez PO wyborach w 2011 roku Adam Michnik napisał w „Gazecie Wyborczej”:

– Te wybory to zwycięstwo Polski Marka Kondrata i Kuby Wojewódzkiego, Polski ludzi bystrych i uśmiechniętych. Zapamiętam frazę Wojewódzkiego: «Młody czytelniku, jeśli nadal chcesz głosować na PiS – wcześniej skontaktuj się z lekarzem i farmaceutą». Jakby Duch Święty przemówił ustami Kuby Wojewódzkiego.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij