Kraj

Kolejny odlot Ochojskiej. Twierdzi, że zwłoki nielegalnych imigrantów są chowane w masowych grobach

Europoseł PO Janina Ochojska wystąpiła z kolejną szokującą teorią. Stwierdziła, że jej zdaniem zwłoki nielegalnych imigrantów pochowano w masowych grobach przy granicy.

Od samego początku kryzysu imigracyjnego – o którym dziś już wiadomo, że został wywołany przez białoruskie służby celem destabilizacji sytuacji w UE w przededniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę – Ochojska nawołuje do otwarcia granic. Często atakowała też Straż Graniczną i rezonowała narrację pro-imigranckich aktywistów o rzekomych trupach migrantów, którzy zaginęli w przygranicznych lasach i bagnach.

Teraz poszła o krok dalej. W podcaście radia Tok FM stwierdziła, że w pobliżu granicy wykopano masowe groby, aby ukryć ich ciała. „Myślę, że ofiar tej granicy jest o wiele więcej, one albo są w jakimś zbiorowym grobie, bo nie zdziwiłabym się, gdyby w czasie, kiedy był zamknięty dostęp do granicy, po prostu pozbierano ciała, żeby nie było tych dowodów, tak?” – perorowała.

Dodała, że w tej chwili mówi się o prawie 300 osobach, które zaginęły. Rozmawiający z nią Jacek Żakowski nie wytrzymał. „Może one są w Niemczech po prostu?” – zapytał wyjątkowo trzeźwo. Ochojska się z nim jednak nie zgodziła i stwierdziła, że jakby naprawdę dotarli do Niemiec, to „byłoby to łatwo ustalić”, a aktywistom z Grupy Granica to się nie udało.

„Wersja masowego grobu. Pani to tak rzuciła czy pani przypuszcza, że to tak jest?” – spytał Żakowski. Ochojska w odpowiedzi stwierdziła, że losy i tożsamość niektórych rzekomych ofiar została już ustalona, a aktywiści przeczesują lasy szukając kolejnych i ostatnio rzekomo znaleźli zwłoki Jemeńczyka. “Przypuszczam, że w lesie są jeszcze ciała, ale być może, że część z nich została po prostu uprzątnięta. Dlaczego tak sądzę? Był taki moment, kiedy powołano leśników z całego kraju. Po co? Przecież nie po to, żeby, nie wiem, pomogli puszczy, tak, w trudnym momencie, ale po coś ich zwołano” – stwierdziła.

Do jej słów odniósł się już Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych. “Europosłanka Janina Ochojska oskarżyła leśników, że ukryli kilkaset ciał zmarłych uchodźców w masowym leśnym grobie w Białowieży. To wyjątkowo ohydne pomówienie” -napisał na Twitterze – Lasy Państwowe wyciągną wszystkie dostępne prawnie konsekwencje. Opluwanie munduru leśnika nie pozostanie bezkarne”

 

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij