Świat

Ostatni taniec z ukochaną. Wzruszające zachowanie mężczyzny na pogrzebie żony

Sposób w jaki mężczyzna odprowadził swoją zmarłą żonę w ostatnią drogę chwyta za serce. Kochała taniec, a on zatańczył z nią po raz ostatni, przed jej trumną, trzymając ramę jakby nadal była w jego objęciach.

Agnes Lassalle była nauczycielką we francuskiej szkole. Zginęła tragicznie 22 lutego podczas lekcji języka hiszpańskiego w prywatnej placówce. Została śmiertelnie zaatakowana nożem przez 16-letniego ucznia. Nastolatek tłumaczył śledczym, że w nocy słyszał glosy, które prosiły go o popełnienie tego czynu.

Tragedia wstrząsnęła Francją, a kondolencje najbliższym zmarłej złożył minister edukacji narodowej Pap Ndiaye. Choć ceremonia, odbywająca się kościele Saint Eugenie w Biarritz miała charakter prywatny, to nagranie z uroczystości obiegło cały świat.

Jak podają francuskie media taniec był wspólną pasją Agnes i jej męża. Właśnie dlatego jej ukochany zatańczył po raz ostatni ze swoją żoną. Gdy trumnę z ciałem nauczycielki wyniesiono ze świątyni stanął przed nią mąż zmarłej. Po chwili mężczyzna zgodnie z tanecznymi standardami zaczął tańczyć do francuskiej wersji „L-O-V-E” autorstwa Nat King Cole’a i Berta Kaempferta. Inni uczestnicy pogrzebu dołączyli do pogrążonego w żałobie tancerza. Według mediów, piosenka, do której mężczyzna wykonał ostatni taniec przed trumną ukochanej była jedną z ich ulubionych.

Nigdy nie widziałem czegoś tak pięknego, poruszającego, niesamowitego i smutnego jednocześnie. Czegoś tak odważnego, inteligentnego, czułego i z klasą jak te kilka kroków mężczyzny tańczącego przed trumną jego miłości – czytamy w jednym z komentarzy pod filmem.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. screenshot Twitter/France3 Aquitaine

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij