Kraj

Nie żyje członek Czerwonych Gitar. Miał 71 lat

W wieku 71 lat zmarł Dominik Kuta, gitarzysta zespołu „Czerwone Gitary”. Informację o jego śmierci przekazał w mediach społecznościowych Zbigniew Hołdys. Nie wiadomo co było przyczyną śmierci muzyka.

W środę w godzinach porannych na Twitterowym profilu Zbigniewa Hołdysa ukazał się wpis informujący o śmierci Dominika Kuty, z którym wokalista współpracował na początku kariery. Nie wiadomo jednak jaka była przyczyna śmierci 71-latka.

Dominik Kuta sobie poszedł… Grywaliśmy razem na Starówce, on na gitarze, flecie, harmonijce, w końcu wylądował w Czerwonych Gitarach… bardzo zdolny muzyk – napisał.

Bardzo zdolny muzyk, do ostatnich dni prawy, bezkompromisowy – wspomina zmarłego przyjaciela Hołdys.

Dominik Kuta urodził się 5 października 1952 roku w Warszawie. Początek jego kariery to połowa lat 60. Był wokalistą i multiinstrumentalistą, grając m.in. na gitarze, flecie i harmonijce. W czasie swojej muzycznej przygody grał z takimi zespołami jak 74 Grupa Biednych, Grupa Dominika, czy Czerwone Gitary.

W 2020 roku ukazał się jego album „Biegnijmy w Słońce”. Zawierał on archiwalne nagrania zespołu Rodzina Pastora.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij