Publicystyka

Skandaliczny wpis ambasadora Niemiec. Zarzucił nam finansowanie reżymu Putina

Ambasador Niemiec Thomas Bagger zamieścił skandaliczny wpis na Twitterze. Oskarżył Polskę o finansowanie rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak wziął niedawno udział w programie Gość Wiadomości na antenie TVP. W trakcie programu przypomniał o prorosyjskiej polityce Niemiec, która zdaniem licznych komentatorów mogła zachęcić Putina do agresji na Ukrainę. „Nie ulega wątpliwości, że to polityka Niemiec spowodowała, że Putin zdobył pieniądze, które spożytkował na wzmocnienie swojej armii. Nord Stream jest takim przykładem. (…) Chociaż byliśmy nazywani rusofobami, to przestrzegaliśmy” – powiedział.

Na jego słowa zareagował ambasador Bagger. „Czy pan minister wie, ile miliardów złoty Polska co roku przelewała do Moskwy w zamian za rosyjską energię?” – napisał na Twitterze, udostępniając poświęcony tej wypowiedzi artykuł. Warto przypomnieć, że Polska od początku wojny domaga się embarga na rosyjską ropę i gaz, co pozwoliłoby nam na wycofanie się z zawartych wcześniej z Rosją umów.

Na wpis ambasadora zareagowali internauci. Wielu z nich zarzuciło mu hipokryzję, a także złamanie zasad obowiązujących dyplomatów.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij