Kraj

Co za widok! Ogromne stado żubrów zablokowało drogę na Podlasiu

Fascynujący element natury mogli obserwować kierowcy na Podlasiu, gdy przez jedną z dróg przebiegła pokaźna grupa żubrów. Scena wędrujących zwierząt została uwieczniona przez jednego z kierujących i trafiła do sieci.

W niedziele na stronie facebookowej „Magiczne Podlasie” opublikowano nagranie, na którym widać jak stado blisko stu żubrów przechodzi przez ulicę.

Nie wiadomo, w którym dokładnie miejscu zwierzęta postanowiły zrobić miłą niespodziankę kierowcom. Jedna z internautek zauważyła, że tak duże stado żyje jedynie w Puszczy Knyszyńskiej.

Według najnowszych szacunków pochodzących z ostatniej zimy, na terenie Puszczy Białowieskiej żyje 779 żubrów. Liczba przedstawicieli tego gatunku stale wzrasta w naszym kraju.

Profesor Rafał Kowalczyk z IBS PAN, kierujący badaniami nad żubrami wyjaśnia, że takie widoki, które mogli obserwować kierowcy z Podlasia nie powinny nikogo dziwić.

„Żubry są zwierzętami socjalnymi i duże stada, szczególnie w okresie zimowym, nie powinny nikogo dziwić” – zaznacza.

Źródło: stefczyk.info/na podst.FB Autor: MS
Fot. screenshot FB/Magiczne Poslasie

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij