Kraj

Spłonęły dwie karetki. Strażacy podejrzewają podpalenie

W Grójcu doszło do pożaru karetek pogotowia. Jako przypuszczalną przyczynę zdarzenia strażacy ustalili podpalenie. Straty oszacowano na 250 tys. zł – poinformował oficer prasowy straży pożarnej w Grójcu mł. bryg. Krzysztof Kędziera.

Strażak przekazał, że o godz. 0.49 w nocy do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze karetki pogotowia zaparkowanej w Grójcu przy ul. Mszczonowskiej. “Po dojeździe na miejsce strażacy zastali pożar dwóch karetek pogotowia. Jedna marki fiat doblo była objęta w całości pożarem. Natomiast w drugiej marki volkswagen crafter palił się przedział medyczny” – powiedział mł. bryg. Krzysztof Kędziera.

Dodał, że po ugaszeniu pożaru teren akcji przejęli policjanci, którzy prowadzą dochodzenie. “Natomiast strażacy jako przypuszczalną przyczynę zdarzenia ustalili podpalenie” – podkreślił mł. bryg. Krzysztof Kędziera.

Straty oszacowano na około 250 tysięcy złotych.

Źródło: PAP Autor: Aleksandra Kuźniar
Fot. KP PSP w Grójcu

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij