Rozrywka

Przeszła do historii popkultury. Zmarła aktorka, która grała Wednesday Addams

Aktorka Lisa Loring zmarła po poważnym udarze. Wsławiła się rolą Wednesday Addams w popularnym serialu.

Loring urodziła się w 1958 roku. Była córką małżeństwa wojskowych, ale jej rodzice rozwiedli się gdy była dzieckiem. Razem z matką przeniosła się do Los Angeles, gdzie w wieku trzech lat zaczęła pracować jako modelka. Na ekranie zadebiutowała jako sześciolatka, w 1964 roku wystąpiła w jednym z odcinków popularnego serialu medycznego Dr. Kildare.

W tym samym roku telewizja ABC stworzyła sitcom Rodzina Addamsów, luźno oparty o komiksy Charlesa Addamsa publikowane przez magazyn New Yorker. Serial, będący połączeniem czarnej komedii z horrorem, okazał się być sukcesem, a zdaniem krytyków Loring, której powierzono rolę młodej córki o imieniu Wednesday, odegrała w tym znaczącą rolę. Łącznie Rodzina Addamsów miała 64 odcinki podzielone na dwa sezony. Prawdziwą popularność zdobył jednak dopiero w latach dziewięćdziesiątych.

 

Po zakończeniu jego emisji Loring dołączyła do obsady sitcomu Pruitts of Southampton. W latach 1980-1983 występowała też w popularnej operze mydlanej As the World Turns.

O śmierci Loring poinformowała jej przyjaciółka Laurie Jacobson. Cztery dni wcześniej aktorka trafiła do szpitala po bardzo poważnym udarze, który wywołało wysokie ciśnienie krwi i palenie papierosów. Wobec braku szansy na wyzdrowienie jej rodzina zdecydowała się odłączyć ją od maszyn podtrzymujących życie. Aktorka miała 64 lata.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij