Kraj

Z figury Jezusa zrobił tarczę strzelecką. Odpowie za znieważenie przedmiotu czci religijnej

30-latek, który strzelając z wiatrówki uszkodził znajdującą się przy kościele w Krzepielowie figurę Chrystusa wiszącego na krzyżu, odpowie za znieważenie przedmiotu czci religijnej. To jednak nie koniec kłopotów, bo w jego mieszkaniu znaleziono narkotyki.

Pod koniec grudnia 30 letni mieszkaniec gminy Sława (pow. wschowski, woj. lubuskie) urządził sobie trening strzelecki przed kościołem św. Trójcy w Krzepielowie. Mężczyzna strzelał z wiatrówki w wiszącą na krzyżu figurę Jezusa Chrystusa. W wyniku zdarzenia została ona uszkodzona, a oprócz niej 30-latek zniszczył również lustra drogowe.

Sprawa zbulwersowała lokalną społeczność oraz Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor, który zapowiedział zgłoszenie wybryku do prokuratury. „Żądamy ściągania i ukarania sprawcy za dokonaną profanację” – przekazano na Facebooku.

Sprawą zajęła się wschowska policja, która w mieszkaniu mężczyzny zabezpieczyła wiatrówkę i ponad 80 gramów marihuany. Po miesiącu od tego zdarzenia 30-latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz znieważenia przedmiotu czci religijnej. Sprawca przyznał się do winy, jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego strzelał do figury Chrystusa.

Lubuska policja poinformowała, że mężczyzna był już wcześniej karany m.in. za kradzieże i włamania. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. Facebook/Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor

Polecane artykuły

0 0

Kobieta straciła nogi po ataku pitbullów

0 0

Udawała nastolatkę, by molestować dzieci

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij