Gospodarka

Ograniczenie podwyżek za ogrzewanie. Minister klimatu zapowiedziała pomoc odbiorcom ciepła

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zapowiedziała przedstawienie przepisów, które będą chroniły odbiorców ciepła. Tym samym potwierdziła pojawiające się dzień wcześniej doniesienia o możliwym przyjęciu przez rząd rozwiązań w sprawie podwyżek za ogrzewanie.

Do tematu rosnących cen za ogrzewanie odniosła się w piątek na Twitterze minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Przedstawicielka rządu podkreśliła, że „przez skokowe zmiany cen surowców energetycznych branża ciepłownicza mierzy się z problemem wysokich cen gazu”.

„Dlatego już wkrótce przedstawimy dodatkowe przepisy jeszcze mocniej chroniące odbiorców ciepła” – zapowiedziała. „Zapewnimy rekompensaty i ograniczymy podwyżki do obywateli” – dodała szefowa MKiŚ.

W ten sposób Moskwa potwierdziła pojawiające się w czwartek doniesienia o tym, że rząd ma przyjąć rozwiązania, które będą przeciwdziałać skokowym podwyżkom za ciepło, które sięgają nawet kilkuset procent.

Z kolei rzecznik MKiŚ Aleksander Brzózka wyjaśnił, że pomoc w tym zakresie trafi m.in. do odbiorców ciepła systemowego, czyli mieszkańców bloków. Na wsparcie będą mogli liczyć także tzw. odbiorcy wrażliwi – szkoły szpitale czy żłobki.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij