Sport

Popularny restaurator może mieć problemy. Wszczęto dochodzenie po tym, jak wtargnął na murawę w finale MŚ

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) rozpoczęła dochodzenie aby ustalić, w jaki sposób na murawie stadionu Lusajl podczas ceremonii wręczania Pucharu Świata znalazł się turecki restaurator Nusret Gokce, znany jako “człowiek od złotych steków”.

Gokce, zwany “Salt Bae”, to właściciel sieci luksusowych restauracji, dobrze znany internautom z mediów społecznościowych. Jego kulinarne popisy obserwuje 50 milionów użytkowników Instagrama.

W 22 luksusowych restauracjach rozsianych po całym świecie – od Beverly Hills przez Londyn, do Kataru – serwuje między innymi “złote steki”, czyli kawałki mięsa owinięte w 24-karatową, jadalną, złotą folię. Często chwali się zdjęciami ze swymi gośćmi, wśród których nie brakuje gwiazd futbolu.

Kosztujące 500 dolarów “złote steki” uznawane są co prawda przez krytyków kulinarnych za “przyziemne” i “bez smaku”, ale nie zraża to Gokce, który twierdzi, że “każdy rozgłos to dobra reklama”. Interesy idą doskonale, a majątek 39-letniego restauratora wyceniany jest na 70 milionów dolarów.

W ostatnią niedzielę w niewyjaśniony sposób turecki szef kuchni znalazł się na murawie stadionu Lusajl, gdzie reprezentacja Argentyny świętowała triumf w mistrzostwach świata. Na nagraniach widać nawet, jak Gokce całuje Puchar Świata – trofeum, którego dotykać mogą w zasadzie tylko mistrzowie świata, wysocy funkcjonariusze FIFA i głowy państw. Na innych ujęciach widać, jak próbuje chwycić za ramię Messiego i gryzie medal przyznany kapitanowi “Albicelestes”.

Międzynarodowa federacja usiłuje wyjaśnić, jak osoba niezwiązana z futbolem i niemająca zaproszenia mogła uczestniczyć w uroczystości przeznaczonej wyłącznie dla bohaterów mundialu. Sam Gokce twierdzi, że utrzymuje bliskie relacje z przewodniczącym FIFA Giannim Infantino. Zamieścił na Instagramie film, na którym widać, jak kilkakrotnie obejmuje szefa światowego futbolu, który przedstawia mu osobistości podczas przyjęcia w Katarze.

Człowiek, który stał się gwiazdą internetu, urodził się w ubogiej rodzinie we wschodniej Turcji. Szkołę porzucił w wieku 13 lat, rozpoczynając praktykę u rzeźnika, która w efekcie doprowadziła go do pozycji światowej sławy szefa kuchni.

Źródło: PAP Autor: sab/ mm/
Fot. PAP/wikimedia commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij