Świat

Elon Musk przestanie być szefem Twittera. Ma jeden warunek

Elon Musk zdradził, że wkrótce przestanie być szefem Twittera. Zapowiedział jednak, że wcześniej musi znaleźć swojego następcę.

Musk kupił Twittera za 44 miliardy dolarów w październiku. Jego szefem został po tym, gdy zwolnił z pracy dotychczasowego szefa Paraga Agrawala. Jego rządy nie były jednak łatwe. Ostatnio wzbudził kontrowersję usuwając konto, które informowało, gdzie znajduje się jego prywatny odrzutowiec – chociaż wcześniej zapowiadał, że tego nie zrobi. Zablokował także konta kilku lewicowych dziennikarzy, którzy w odpowiedzi zaczęli robić to samo.

Musk kilkukrotnie pytał użytkowników, za pośrednictwem sond na Twitterze, o ważne decyzje dotyczące portalu. Spytał ich na przykład o to, czy powinien odblokować konto Donalda Trumpa. W weekend zapytał ich, czy powinien odejść ze stanowiska szefa Twittera – i obiecał, że dostosuje się do ich decyzji. W jego sondzie wzięło udział ponad 17 milionów użytkowników, a 57% zdecydowało, że powinien odejść.

Teraz Musk zapowiedział na Twitterze, że faktycznie odejdzie – i będzie prowadził jedynie ekipy zajmujące się oprogramowaniem i serwerami. Stwierdził jednak, że wcześniej musi znaleźć kogoś „na tyle głupiego”, że zgodzi się go zastąpić. O tym, że nie będzie to łatwe, informował już wcześniej. W niedzielę napisał, że potencjalny kandydat „musi bardzo lubić ból”. Dodał też, że nikt, kto byłby w stanie uchronić Twitter przed bankructwem, nie chce przyjąć jego oferty.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij