TVN będzie musiał zapłacić Kraj

Tak ostro o Trzaskowskim TVN nie mówił nigdy. I to wszystko zupełnie przypadkiem!

W wielu miastach w Polsce śliskie chodniki i drogi sprawiły, że od rana intensywnie pracowały pogotowie i szpitale. Arcytrudne warunki pogodowe okazały się ogromnym wyzwaniem dla służb. Nie inaczej było w Warszawie, gdzie jeden z reporterów TVN-u postanowił porozmawiać z mieszkańcami o tym, czy czują się pewnie i czy ich zdaniem włodarze stolicy zdają egzamin. Odpowiedź chyba nieszczególnie się spodoba reporterowi…

– Niepewnie się czuję, bo jest nieposypane. Trzaskowski zawiódł na całej linii. Powinien dbać o nas, a nie pić i łajdaczyć się – mówił, nie przebierając w słowach, jeden z mieszkańców stolicy.

Reporter próbował jeszcze ratować sytuację, ale trudno się dziwić wściekłości mieszkańców. Dodajmy, że nie tylko w całej stolicy od rana sytuacja na drogach i chodnikach jest fatalna. W wielu miastach w Polsce odwilż i marznący deszcz sprawiły, że pokryły się one warstwą lodu.

Rzecznik Meditransu Piotr Owczarski informował, że w Warszawie od rana na żadnej z 38 ośmiu stacji wyczekiwania pogotowia ratunkowego nie ma ani jednego wolnego ambulansu.

– Oznacza to, że wszystkie zespoły, które są w systemie od samego rana są w trasie, czyli albo jadą do pacjentów albo są w drodze do szpitali. Sytuacja jest trudna. Żaden członek zespołu ratownictwa medycznego nie miał ani minuty przerwy – tłumaczył Owczarski w rozmowie z PAP.

Podobnie było w Białymstoku, gdzie prezydent Tadeusz Truskolaski zaapelował do dyrektorów szkół odwołanie zajęć w szkołach. W mieście jest gołoledź, są kłopoty z poruszaniem się i jazdą.

– Zaapelowałem do dyrektorów szkół, aby z uwagi na trudną sytuację komunikacyjną odwołali zajęcia dydaktyczne w szkołach. Dzieciom, które dotrą do szkół zostanie zapewniona opieka wychowawcza w świetlicach – napisał na Twitterze prezydent Białegostoku.

We wtorek rano w Białymstoku i regionie jest gołoledź. Drogi i chodniki są bardzo śliskie, zalega na nich warstwa lodu, który powstał po opadach deszczu i mżawki przy ujemnej temperaturze.W Białymstoku jest wstrzymana komunikacja miejska, nie jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej.

– Panująca gołoledź uniemożliwia bezpieczne poruszanie się nimi po drogach. Firmy odśnieżające już kolejny raz posypują ulice solą. Niestety, padający deszcz natychmiast zamarza. Uważajcie na siebie – napisał na Twitterze prezydent Białegostoku.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij