Świat

Wpadł we własną pułapkę. Elon Musk nie będzie już szefem Twittera?

Jeśli Elon Musk dotrzyma słowa, to niedługo nie będzie już szefem Twittera. Miliarder sam zaproponował internautom, by to oni zdecydowali, czy ma ustąpić ze stanowiska. Stworzył w tym celu ankietę i obiecał, że postąpi zgodnie z jej wynikami.

Musk przejął Twittera pod koniec października za 44 mld dolarów. Od tego czasu wokół nowego właściciela mnożyły się kontrowersje. Rozpoczął on od licznych zwolnień, a jego polityce sprzeciwiają się celebryci, którzy rezygnują z korzystania z jego platformy. Taką decyzję podjął niedawno m.in. Elton John.

Nie wszystkie decyzje Musk podejmuje osobiście. Odkąd przejął Twittera, rozstrzygnięcie niektórych kwestii oddaje w ręce internautów. Tak było m.in. w przypadku przywrócenia konta byłego prezydent USA Donalda Trumpa. Użytkownicy zdecydowali, że jego profil powinien zostać odblokowany i tak też zrobiono.

Tym razem Elon Musk dał internautom możliwość zdecydowania o przyszłości swojej i Twittera. Miliarder zamieścił wpis, w którym zapytał ich o to, czy nadal powinien być szefem platformy. Podkreślił również, że postąpi zgodnie z ich wolą.

„Czy powinienem ustąpić ze stanowiska szefa Twittera? Przychylę się do wyników tej ankiety” – napisał.

Użytkownicy mogli oddać swój głos do godziny 12 czasu polskiego. W ankiecie wzięło udział 17,5 mln internautów i większość z nich nie chce, aby Musk nadal był szefem Twittera. Odpowiedź „tak” wybrało 57,5 proc. osób. Z kolei odpowiedzi „nie” udzieliło 42,5 proc. głosujących.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij