Kraj

Zatrzymano mężczyznę, który potrącił nastolatkę na przejściu dla pieszych

Policja zatrzymała 48-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o potrącenie w piątek 14-latki na przejściu dla pieszych przy szkole w Żabiej Woli. Kierowca busa uciekł z miejsca zdarzenia. Dziewczynka w bardzo ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie nadkom. Andrzej Fijołek powiedział w niedzielę PAP, że funkcjonariusze zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o potrącenie 14-latki.

“W sobotę wieczorem zatrzymaliśmy do sprawy 48-latka. Obecnie mężczyzna znajduje się w policyjnej celi. Nie został jeszcze formalnie przesłuchany i nie ma zarzutów. Obecnie trwają szczegółowe oględziny busa” – poinformował rzecznik.

Dodał, że zatrzymany mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Do wypadku doszło w piątek rano przy szkole podstawowej w Żabiej Woli, gdy 14-latka przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

“Dziewczynka została potrącona przez busa, a następnie w wyniku uderzenia piesza została odrzucona bezpośrednio przed nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku forda. Osobówka najechała na dziewczynkę, w wyniku czego dostała się ona pod pojazd” – informowała policja.

14-latka w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala i walczy o życie.

Źródło: PAP Autor: Gabriela Bogaczyk
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij