Świat

„Przegraliśmy tę wojnę”. Już nawet otoczenie Putina nie ma złudzeń

W środowisku Putina zaczęto otwarcie mówić o niekorzystnej sytuacji Rosji w wojnie z Ukrainą. Jeden z zaufanych ludzi prezydenta Rosji, miał stwierdzić, że konflikt zbrojny jest dla Kremla przegrany.

Zaskakujące informacje na temat nastrojów panujących wokół Putina podał kanał Nexta. Okazuje się, że wśród zaufanych ludzi prezydenta Rosji panuje przekonanie, że nie da się wygrać z Ukrainą. Taką opinię miał wygłosić, będący blisko Putina, Oleg Tsaryov.

Nexta informuje, że Tsaryov miał publicznie zdradzić swoje życzenie, aby wojna z Ukrainą dobiegła końca. Według niego Rosja nie zdobyła i nie utrzymała żadnego miasta, a Putin stracił już Ukrainę.

„Kolaborant Oleg Tsaryov mówi, że byłby szczęśliwy, gdyby walki po prostu ustały na obecnych liniach frontu, ponieważ Rosja nie zdołała zdobyć i utrzymać żadnej regionalnej stolicy od czasu rozpoczęcia inwazji. Tracimy Ukrainę, powiedział Tsaryov. Już ją straciliśmy” – informuje Nexta.

Oleg Tsaryov jest ukraińskim biznesmenem i politykiem uznanym za kolaboranta. W przeszłości pełnił funkcję deputowanego Ukrainy z ramienia Partii Regionów. Następnie był separatystycznego urzędnika we wschodniej części kraju. Wywiad USA ustalił, że od rozpoczęcia wojny, Putin uważa go za jednego z najbardziej prawdopodobnych kandydatów do roli przewodnika marionetkowego rządu Ukrainy.

Źródło: stefczyk.info/na podst.wp Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij