Świat

Kolejna wpadka Bidena. Tym razem obraził Irlandczyków

Prezydent USA Joe Biden zaliczył kolejną kompromitującą wpadkę. Tym razem obraził Irlandczyków.

Biden spotkał się w piątek z weteranami w swoim rodzinnym Delaware. W trakcie tego spotkania powiedział, że jest pochodzenia irlandzkiego. „Może i jestem Irlandczykiem, ale nie jestem głupi” – stwierdził. Dodał też, że „ma w sobie odrobinę Włocha” bo ożenił się z „córką Dominica Giacoppy”.

 

Słowa Bidena oburzyły wiele osób. Osoby pochodzenia irlandzkiego to jedna z największych mniejszości etnicznych w USA, obejmuje blisko 10% populacji. Irlandczycy masowo emigrowali do USA aby uciec przed biedą i prześladowaniami ze strony Wielkiej Brytanii, ale bardzo długo byli traktowani w USA jako obywatele drugiej kategorii, głównie dlatego, że większość z nich była katolikami.

Druga część wypowiedzi Bidena również była kłamstwem. Jego żona Jill faktycznie pochodzi z Włoch, ale jej ojciec używał nazwiska w zanglicyzowane formie Jacobs. Ostatnim członkiem jej rodziny, który używał nazwiska Giacoppa, był jej pradziadek.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij