Świat

Franciszek już podpisał swoją rezygnację. Nie wiadomo co się z nią stało

W ostatnim czasie było wiele spekulacji o tym, że Franciszek złoży rezygnację z powodu stanu zdrowia. On sam zdradził w wywiadzie, że już ją podpisał.

Franciszek w sobotę skończył 86 lat. Jego poprzednik, papież Benedykt XVI, odszedł ze stanowiska z powodu stanu zdrowia, i od kilku miesięcy spekuluje się, że Franciszek planuje postąpić podobnie. Jak na razie, poza problemami z kolanem, jest jednak w dobrym zdrowiu.

W rozmowie z hiszpańskim dziennikiem ABC Franciszek zdradził, że już podpisał swoją rezygnację. Zrobił to tuż po konklawe, w 2013 roku. Następnie przekazał ją sekretarzowi stanu, kardynałowi Tarcisio Bertone. Powiedział mu, że ma jej użyć, jeśli stan zdrowia nie pozwoli mu na dalsze sprawowanie obowiązków.

Bertone w sierpniu 2013 roku złożył rezygnację z powodu podeszłego wieku. Franciszek wyznał, że nie wie, co potem stało się z podpisaną przez niego rezygnacją. Powiedział też dziennikarzom, że prawdopodobnie nie jest jedynym, który wpadł na taki pomysł – podejrzewa, że swoje rezygnacje podpisali też Paweł VI i Pius XII, chociaż obaj zmarli jako papieże.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij