Kraj

Zawaliła się hala sportowa w Zabrzu. Powodem był śnieg na dachu

W Zabrzu zawaliła się nowoczesna pneumatyczna hala sportowa. Na szczęście w środku nikogo nie było.

Hala powstała na terenie dawnego stadionu sportowego Koksownik w Zabrzu. Na co dzień miała służyć jako pełnowymiarowe boisko piłkarskie, na którym trenować miały dzieci i młodzież. Inwestycja kosztowała 10 milionów złotych, a władze miasta otrzymały na nią 3 miliony złotych dofinansowania od Ministerstwa Sportu. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce 19 listopada.

Dziennik Zachodni informuje, że w poniedziałek, przed godziną 11, do Komendy Miejskiej Powiatowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zawiadomienie o tym, że hala się zawaliła. Oficer prasowy st. kpt. Wojciech Strugacz z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu powiedział dziennikarzom, że powodem był napór śniegu na dachu hali, który spowodował rozszczelnienie jego powłok. Na szczęście w momencie wypadku w środku nikogo nie było. Służby zabezpieczyły teren, który następnie przejął Nadzór Budowlany.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Dziennik Zachodni Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij