Kraj

Minister zdrowia obawia się o własne życie. “Planują mnie zabić”

Zaskakujące słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. W rozmowie z “Radiem Plus” minister przyznał, że pod jego adresem kierowane są groźby pozbawienia go życia. Mają to robić związani z Rosją tzw. “kamraci”, a “wyrok śmierci” został już “zaocznie wydany”.

– Zapowiadają publicznie, że zamierzają pana ministra zamordować – stwierdził dziennikarz prowadzący rozmowę, dopytując się, czy podjęto już jakieś kroki mające ochronić go przed zamachem.

– To sytuacja absolutnie z mojego punktu widzenia niebezpieczna – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do formułowanych w środowisku tzw. kamratów gróźb pozbawienia go życia. Zaznaczył, że jego ochrona jest obecnie wzmocniona. To regularne planowanie zamachu, to sytuacja zagrożenia życia – przyznał minister zaznaczając, że groźby wciąż się powtarzają. – Oczywiście mogę liczyć na ochronę służb, funkcjonariuszy, ale to sytuacja trudna w skali ogólnospołecznej – podkreślił Niedzielski.

Jak zaznaczył minister, obawia się on nie tylko o swoje zdrowie i życie, ale również o społeczeństwo. Podkreśla, że kamraci, to najprawdopodobniej rosyjska piąta kolumna finansowana na Kremlu

– Propaguje treści faszystowskie, propaguje negatywny stosunek do szczepień. To nie tylko moje zagrożenie, ale zagrożenie dla porządku konstytucyjnego w Polsce. Apeluje do wszystkich, żeby z rozmysłem i rozwagą przyjmowali te treści – przekonywał Niedzielski.

TVP.info przypomniało, że w ubiegłym roku kilkanaście osób naruszyło prywatność ministra Niedzielskiego, m.in. wdzierając się do bloku, gdzie znajduje się prywatne mieszkanie polityka.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij