Kraj

Atak zimy jeszcze potrwa. Do kiedy będzie padał śnieg?

Cała Polska znalazła się pod śniegiem. W niektórych miejscach spowodował poważne problemy.

Dzisiaj intensywne opady śniegu będą miały miejsce głównie na północy kraju. Pada w całym kraju, ale najtrudniejsza sytuacja jest w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, w regionach nadmorskich oraz w okolicach Sudetów. IMGW wydało w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla województwa zachodniopomorskiego, północnych części mazowieckiego, podlaskiego i dla Sudetów.

Policja i służby apelują do kierowców o ostrożną jazdę. Jeżeli mamy taką możliwość, to lepiej jest wybrać komunikacje zbiorową. Leżący na drogach śnieg i błoto pośniegowe może znacznie wydłużyć drogę hamowania. Przypominamy również o konieczności odśnieżenia auta przed jazdą – niedopełnienie tego obowiązku grozi mandatem w wysokości aż 3 tysięcy złotych.

W większości miast odśnieżono już główne arterie, ale na drogach wyjazdowych czy osiedlowych sytuacja może być trudniejsza. Śnieg zalega także na chodnikach. Służby apelują do zarządców budynków o odśnieżanie.

Niedzielne opady śniegu przyniosły ze sobą także problemy z prądem. W województwie świętokrzyskim prądu nie miało prawie 2 tys. gospodarstw, przerw należy także spodziewać się na opolszczyźnie. Głównym powodem awarii jest to, że ciężki śnieg łamie gałęzie, a te spadają na linie wysokiego napięcia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. PAP/Mateusz Marek

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij