Świat

Wełniane koce z Bundeswehry jednak nie trafią na aukcję. Niemcy zdecydowali się okazać “hojność”

Bundeswehra wystawiła na aukcji internetowej 36,4 tys. niepotrzebnych już armii wełnianych koców. Po krytyce planowanej licytacji wstrzymano sprzedaż i zaoferowano koce Ukrainie – informują w sobotę niemieckie media.

36 400 wełnianych koców z zapasów Bundeswehry zostanie wysłanych na Ukrainę jako pomoc zimowa, podała gazeta “Welt am Sonntag”.

Koce są obecnie przechowywane w centrum zaopatrzenia Bundeswehry w Blankenburgu. Po krytyce planowanej aukcji minister finansów Christian Lindner wstrzymał sprzedaż i zaoferował koce rządowi Ukrainy.

Planowana wcześniej licytacja koców zdenerwowała parlamentarzystę Marcusa Fabera (FDP), który podkreślał w rozmowie z dziennikiem “Welt”, że “na Ukrainie panuje mróz. Zamiast sprzedawać koce z zapasów Bundeswehry (…), powinniśmy udostępnić je Ukrainie. W ten sposób moglibyśmy wnieść realny wkład tej zimy”.

Rząd federalny wzywa również społeczeństwo niemieckie do wspierania ludności na Ukrainie darami rzeczowymi, takimi jak ciepła odzież, koce i śpiwory – informuje telewizja ARD.

Źródło: PAP Autor: Z Berlina Berenika Lemańczyk 
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij