Świat

Aresztowano wiceprzewodniczącą PE. Chodzi o korupcję

Belgijski dziennik przekazał, że Eva Kaili, która pełni funkcję wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego została zatrzymana w związku z toczącym się śledztwem w sprawie korupcji. Informację o zatrzymaniach potwierdziła prokuratura federalna.

Belgijski dziennik „Le Soir” poinformował o ponad piętnastu rewizjach, które w piątek przeprowadzili funkcjonariusze Centralnego Urzędu ds. Zwalczania Korupcji w Brukseli. Zatrzymano także cztery osoby, które uznano za podejrzane. Teraz mają je przesłuchać śledczy. Informację o zatrzymaniach potwierdziła prokuratura federalna.

Jedną z zatrzymanych osób jest wiceprzewodnicząca PE Eva Kaili. Funkcjonariusze aresztowali również jej partnera. Kaili jest jedną z 14 wiceprzewodniczących PE. Przed rozpoczęciem kariery politycznej, była dziennikarką w jednej z greckich stacji telewizyjnych.

Belgijska prokuratura przekazała w piątek, że wszczęto dochodzenie w sprawie możliwej korupcji związanej z jednym z państw z Zatoki Perskiej. Śledczy ujawnili, że wśród podejrzanych są asystenci i urzędnicy Parlamentu Europejskiego.

„Le Soir” informował, że śledczy antykorupcyjni podejrzewają, że kraj Zatoki Perskiej próbuje wpływać na decyzje gospodarcze i polityczne Parlamentu Europejskiego. Według źródeł dziennika oraz tygodnika „Knack”, wspomnianym krajem jest Katar, w którym obecnie odbywają się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Dziennik podaje, że osobom zajmującym znaczące pozycje w PE, oferowano znaczne sumy pieniędzy lub upominki.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. wikimedia commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij