Rozrywka

Legenda muzyki cierpi na rzadką chorobę. Mimo młodego wieku ma problemy ze śpiewaniem, a nawet z chodzeniem

Choć na na swoim koncie ma m.in. zwycięstwo w Eurowizji, liczne nagrody i mnóstwo szlagierów, bez wątpienia większość publiczności na całym świecie zna ją dzięki piosence „My Heart Will Go On”, która promowała film Titanic Jamesa Camerona. Niestety Celine Dion zmaga się z poważną chorobą neurologiczną i mimo, że dopiero niedawno skończyła 54 lata, jej dalsza kariera stanęła pod znakiem zapytania.

Doniesienia o kłopotach ze zdrowiem artystki pojawiały się już od pewnego czasu. Gwieździe zdarzało się w ostatniej chwili odwoływać i przekładać koncerty czy całe trasy. Początkowo spekulowano, że może to mieć związek z depresją, z jaką miała się zmagać artystka po śmierci męża w 2016 rok, ale teraz sama wyjaśniła, że  problem jest dużo bardziej złożony.

W specjalnym nagraniu Dion przyznała, że cierpi na zespół sztywności uogólnionej, zwany niekiedy zespołem sztywnego człowieka –  stiff-person syndrome, albo zespół Moerscha- Woltmanna. Początkowo choroba objawia się sztywnieniem mięśni tułowia. Z czasem jednak obejmuje coraz większe obszary ciała, uniemożliwiając nawet poruszanie się.

– Chociaż wciąż poznajemy tę rzadką chorobę, wiadomo, że to ona jest przyczyną wszystkich skurczów, które miałam. Niestety te skurcze wpływają na każdy aspekt mojego codziennego życia: czasami powodują trudności z chodzeniem i nie pozwalają mi używać moich strun głosowych do śpiewania w sposób, do którego jestem przyzwyczajona. Codziennie ciężko pracuję z moim terapeutą medycyny sportowej, aby odzyskać siły i zdolność do ponownego występu. Ale muszę przyznać, że to jest walka. Wszystko co znam, to śpiewanie. Robiłam to przez całe życie i to kocham robić najbardziej – wyznała w przejmującym oświadczeniu Celine Dion.

W związku z chorobą artystka odwołała planowaną wcześniej trasę koncertową po Europie.

Źródło: stefczyk.info/twitter Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij