Kraj

Lider Obywateli RP był oskarżony o znieważenie policjanta. Nigdy nie zgadniecie co zdecydował sąd

Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP, był oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjanta. Nie będzie żadnych nagród za zgadnięcie jaki był wyrok.

Sprawa dotyczy nocy sylwestrowej 2020/2021. Mimo lockdownu Obywatele RP zorganizowali wtedy demonstrację. Policjanci próbowali ich wylegitymować. Tak to, co się stało, relacjonował sam Kapsrzak na portalu obywatele.news: „Kiedy po naszej odmowie okazania dowodów nie przewieziono nas na komendę zgodnie z procedurami, tylko nadal trzymano „aż skruszejemy”, celowo i z rozmysłem zwymyślałem Mariusza Króla oraz równie celowo chwyciłem go za rękę, potrząsając nią po wielokroć aż upewniłem się z jego słów, że czuje się znieważony, a jego nietykalność została naruszona. Zrobiłem to po to, by ów palant – tak go nazwałem w owym krytycznym momencie – przystąpił wreszcie do interwencji opisanej przepisami prawa”.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia oczywiście uniewinnił opozycyjnego aktywistę. Wyrok był jednak, żeby nie użyć mocniejszego słowa, kuriozalny. Sędzia Justyna Koska-Janusz uznała, że na nagraniach widać, że funkcjonariusze działali poza prawem lub z jego naruszeniem, a „godzina policyjna”, przeciwko której protestowali obywatele RP, była nielegalna, więc policjantom nie przysługiwała szczególna ochrona z powodu ich służby w policji.

Prokuratura oczywiście odwołała się od tego wyroku. Kasprzak poinformował, że sędzia Piotr Kluz ponownie go uniewinnił.

Warto odnotować, że sędzia Kluz był w rządzie PO-PSL wiceministrem sprawiedliwości. Nominowano go na to stanowisko w 2009 roku i piastował je do 2012.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Obywatele.news, Twitter Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij