Kraj

Rosjanie próbowali podszyć się pod marszałka Grodzkiego

Przewodniczący Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy Rusłan Stefanczuk poinformował w piątek, że w ostatnich dniach otrzymał wiadomość od rosyjskich prankerów podszywających się pod marszałka polskiego Senatu Tomasza Grodzkiego, jednak nie zdołali go oni oszukać.

“W ostatnich dniach rosyjscy pomagierzy (trudno ich nawet nazwać służbami specjalnymi) zaczęli pisać do mnie w imieniu mojego przyjaciela i przyjaciela Ukrainy, marszałka polskiego Senatu Tomasza Grodzkiego. Dzięki Bogu, mam własne kontakty i mogę kontaktować się z liderami wielu krajów” – napisał Stefanczuk na Facebooku.

Podkreślił, że choć próba “udawania europejskich polityków” rozbawiła jego samego i marszałka polskiego Senatu, to należy zachować ostrożność. Działania prankerów “to element wojny hybrydowej i jeszcze jedna metoda żałosnej propagandy rosyjskiej” – oświadczył szef parlamentu Ukrainy.

Źródło: PAP Autor: tal/ ap/
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij