Kraj

Niezwykła akcja w Sejmie. Na sali zapadła ciemność

Podczas III sesji posiedzenia Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, jej uczestnicy dali wyraz solidarności z Ukrainą, która boryka się z problemami w dostępie do m.in. prądu. Na sali sejmowej wyłączono na chwilę światło.

Rosja przeprowadziła w ostatnich dniach ataki rakietowe na ukraińską infrastrukturę krytyczną. Doprowadziło to do tego, że w niektórych miejscach utrudniony jest dostęp do prądu i wody. Kiedy władzom udaje się stopniowo przywracać sprawność elektrowni i sieci wodociągowej, Rosja wymierza kolejne ataki.

W środę w Ukrainie miała miejsce pierwsza sytuacja, kiedy cały kraj był pozbawiony dostępu do energii elektrycznej. Prąd miał zostać przywrócony po 24 godzinach, jednak służbom udało się naprawić instalację szybciej.

W piątek na sali sejmowej wykonano gest solidarności z Ukrainą, który nawiązywał do obecnych problemów z dostępnością prądu w tym kraju. Kilkanaście minut po południu na sali wypełnionej przez delegacje państw biorących udział w sesji posiedzenia Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, zgasło światło.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij