Świat

Gwiazdor K-popu trafi do więzienia za gwałty

Chińsko-kanadyjski gwiazdor K-popu Chris Wu trafi do więzienia. Został skazany za gwałty na trzech kobietach i zorganizowanie orgii.

Wu był związany w latach 2012-2014 z grupą Exo, jednym z najbardziej popularnych zespołów k-popowych na świecie. Po odejściu z niej rozpoczął karierę solową, zaczął też pracować jako aktor, model i juror w programach rozrywkowych. Jego konto na Instagramie obserwuje 7,2 miliona osób.

Muzyk został zatrzymany w lipcu ubiegłego roku. Został oskarżony o gwałty na trzech kobietach, w tym 17-latce. Pokrzywdzone relacjonowały, że zwabił je do swojej rezydencji, upił, a następnie odbył z nimi stosunki seksualne bez ich zgody.

W czerwcu chiński sąd uznał, że jest winny stawianych mu zarzutów. Proces, ze względu na dobro ofiar, toczył się za zamkniętymi drzwiami. Teraz poznał wysokość wyroku. Został skazany na 11,5 roku więzienia za gwałty i kolejne pół roku za zorganizowanie w lipcu 2018 orgii. Po odbyciu kary ma zostać deportowany.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. GEM_Ady CC BY 2,5

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij