Świat

Podczas operacji na sercu dziecka zabrakło prądu. Kijowscy lekarze kontynuowali pracę przy latarkach

Lekarzom z kijowskiego Instytutu Serca przyszło wykonywać zabieg w trudnych warunkach. Podczas operacji na sercu dziecka, z powodu rosyjskich ostrzałów zabrakło prądu, wody i ogrzewania. Mimo trudności lekarze nie przestali operować. Pracę kontynuowali przy świetle latarek.

Mimo rosyjskich ostrzałów i ich skutków, lekarze z kijowskiego Instytutu Serca przeprowadzali pilne operacje. Trudności pojawiły się podczas zabiegu na sercu dziecka, gdy zabrakło m.in. prądu.

„Dziś staliśmy się świadkami kolejnego ruskiego miru w praktyce: to rakietowy ostrzał, który zabrał ludzkie życia i pozbawił prądu i wody miast i całych obwodów. A co na to my? Kontynuujemy pracę mimo wszystko” – napisał w środę na Facebooku Instytut Serca.

„Cieszcie się, Rosjanie. Dziecko leży na stole, a podczas operacji wyłączyło się światło. Brawo” – mówi na nagraniu lekarz. „Bardzo dobrzy ludzie” – dodaje.

Jak przekazał dyrektor placówki Borys Todurow, podczas ostrzału w Instytucie Serca przebywało 190 pacjentów i 300 pracowników. Podkreślił on, że mimo braku prądu, wody oraz ogrzewania przeprowadzane były pilne operacje i  nie stracono żadnego pacjenta.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot. pixabay

Polecane artykuły

0 0

Przebrał się za klauna i włamał do firmy

Zarzuty o charakterze pedofilskim 0 0

Są wyniki sekcji zwłok zamordowanych policjantów

0 0

Pożar i eksplozje na jarmarku świątecznym w Berlinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij