Kraj

Mieszkała z dwulatką w namiocie. Dziecko było wychłodzone, chore i głodne

Sąd Rejonowy w Gdańsku nie uwzględnił w środę wniosku prokuratury o aresztowanie 24-letniej kobiety, która w lesie w Gdańsku Zaspie mieszkała w namiocie ze swoją dwuletnią córką.

O decyzji sądu poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk. “Sąd zastosował wobec podejrzanej dozór policji” – przekazała prokurator.

W poniedziałek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika socjalnego, że w lesie przy al. Jana Pawła II w Gdańsku rozstawiony jest namiot, w którym prawdopodobnie przebywa dziecko. Informacja została potwierdzona przez funkcjonariuszy.

Policjanci wylegitymowali mężczyznę i dwie kobiety, w tym 24-letnią matkę dziecka. Z namiotu wydobywał się dym papierosowy, a dwulatka wyglądała na wyziębioną i miała na sobie koszulkę z krótkim rękawkiem.

Funkcjonariusze natychmiast okryli dziecko kocami i folią termiczną oraz wezwali karetkę. Po wstępnym badaniu dziewczynki lekarz stwierdził, że dziecko jest wychłodzone, głodne i ma infekcję górnych dróg oddechowych. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na dalsze badania.

24-letnia matka dwulatki została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. W środę kobieta została przesłuchana przez prokuratora. “Nie przyznała się do winy i twierdziła, że dzieckiem opiekowała się właściwie” – mówiła prokurator Wawryniuk.

Dodała, że prokurator w środę złożył wniosek w sądzie o aresztowanie podejrzanej. “24-latka nie jest z Gdańska, jest osobą bezdomną, więc istnieje ryzyko, że może uciec” – zaznaczyła. Sąd uznał, że wystarczy dozór policji.

Kobieta odpowie za narażenie córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi jej do pięciu lat więzienia.

Źródło: PAP Autor: Dariusz Sokolnik
Fot. gdansk.policja.gov.pl/

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij