Rozrywka

Warner Bros wymierza cios Rosji. Magicznych świąt nie będzie

Wytwórnia Warner Bros zakazała emisji swoich produkcji w Rosyjskiej telewizji. Tradycyjnie każdego roku w okresie świątecznym filmy z serii o Harrym Potterze były emitowane przez kanał STS. W tym roku Rosjanie będą musieli obejść się smakiem.

Według informacji przekazanych przez gazetę „Kommiersant”, rosyjski holding – Grupa Mediów Narodowych otrzymał od wytwórni Warner Bros zakaz emisji jej filmów. Dziennikarze zauważają, że umowy licencyjne holdingu z amerykańską wytwórnią powinny obowiązywać do 2024 roku. Jednak po inwazji Rosji na Ukrainę zarówno Warner Bros, jak i Disney, Sony, Paramount i Universal Pictures zawiesiły współpracę z rosyjską telewizją.

Grupa Mediów Narodowych to największy prywatny holding medialny w Rosji. W jego skład wchodzą m.in. Pierwyj Kanał, STS, REN TV czy 5TV. To właśnie na antenie STS, w okresie noworocznym i świątecznym widzowie mogli regularnie oglądać serię filmów o Harrym Potterze. Maratony o młodym czarodzieju cieszyły się w Rosji dużą popularnością.

Wytwórnia Warner Bros ma na swoim koncie takie produkcje jak „Wonder Women”, „Aquaman”,  a także osiem części serii Harry Potter.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. screenshot/YouTube

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij