Kraj

Beata Szydło ma nową funkcję. Wejdzie w skład specjalnej komisji PE

Europosłanka Beata Szydło została wybrana przez aklamację na wiceprzewodniczącą specjalnej komisji Parlamentu Europejskiego ds. zagranicznej ingerencji we wszystkie procesy demokratyczne w Unii Europejskiej – poinformował na Twitterze eurodeputowany Ryszard Czarnecki (PiS).

Przewodniczącym speckomisji jest francuski europoseł Raphael Glucksmann.

Speckomisja kontynuuje pracę swojej poprzedniczki o tej samej nazwie, która zakończyła działalność 23 marca. Zajmuje się m.in. weryfikacją istniejącego i planowanego prawodawstwa UE w szeregu obszarów pod kątem luk prawnych, które państwa trzecie mogłyby wykorzystać we wrogich celach.

Komisja podsumuje swoje ustalenia w sprawozdaniu, które ma zostać przyjęte przed końcem jej jednorocznej kadencji.

“To duży sukces polskiej reprezentacji w europarlamencie i (duży sukces) PiS, ponieważ komisja ta zajmuje się w dużej mierze badaniem ingerencji Rosji i nie tylko w wybory w państwach członkowskich UE. Obecność w specjalnej komisji daje nam możliwość wpływania na to, co dzieje się w materii walki z dezinformacją” – powiedział po wyborze Czarnecki, który jest koordynatorem grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w tej speckomisji.

Źródło: PAP Autor: Łukasz Osiński
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij