Kraj

Co za barbarzyńcy. Rosjanie zniszczyli pomnik poświęcony Polakom zamordowanym przez Stalina

Tak Rosjanie “uczcili” polskie Święto Niepodległości. Jak donosi mieszkający w Polsce ukraiński bloger Dmitri Ilnicki, który na co dzień opisuje to co dzieje się za naszą wschodnią granicą, “rosyjscy wandale” mieli zniszczyć znajdujący się w Tomsku pomnik poświęcony Polakom zamordowanym na rozkaz Stalina.

– W Tomsku, na Syberii (Rosja) 11 listopada nieznani sprawcy zniszczyli pomnik poświęcony Polakom w Tomsku. Wandale zerwali pamiątkową tablicę uhonorowującą pamięć o obywatelach Polski, którzy byli ofiarami stalinowskich represji na terenie Syberii w latach 1930-1956. – napisał Ilnicki.

Pomnik upamiętniał m.in Polaków zamordowanych w czasie tzw. “operacji polskiej” w 1937 roku, naszych rodaków, którzy zgięli po agresji Sowietów na Polskę w 1939 roku oraz Polaków, którzy nie chcieli pogodzić się z instalowaniem w Polsce komunizmu.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij