Publicystyka

Francuski analityk zacytował pochwalne dla Polski słowa. Oburzyło to Kuczyńskiego

Francuski analityk zacytował pochlebne dla Polski Słowa. Nie spodobało się to Waldemarowi Kuczyńskiemu.

Daniel Foubert to polsko-francuski analityk, CEO firmy Excalibur Insights. Na sm Twitterze często publikuje informacje o geopolityce, rynkach finansowych itp. Wczoraj opublikował na nim wątek o historii sojuszu polsko-amerykańskiego. Rozpoczął go od cytatu z prezydenta Ronalda Reagana: „Polska nie jest wschodem ani zachodem. Jest w centrum europejskiej cywilizacji”.

Te słowa nie spodobały się Kuczyńskiemu, który w pierwszych latach III RP zajmował się prywatyzacją jako minister przekształceń własnościowych. „Typowy pic dla ucieszenia Polaków wymyślony przez jakiegoś podrzędnego skrybę od najmniej ważnej dla USA części Europy. Jesteśmy głęboką prowincją cywilizacji europejskiej” – napisał – „Wystarczy poczytać zachodnie historie Europy i pooglądać filmy na zachodnich kanałach historycznych”.

Internauci szybko dali mu do zrozumienia co sądzą o jego opinii.

Do sprawy odniósł się także sam Foubert, który najwyraźniej nie skojarzył, z kim rozmawia. „Skąd się ten kretyn wziął? Ban” – odpowiedział. „Waldemar Kuczyński. W latach 1990–1991 minister prywatyzacji. Człowiek, który sprzedawał Polskę” – napisał w kolejnym wpisie – „Jego wpis dużo wyjaśnia. Takich szczurów od razu banuję”.

 

 

 

 

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij