Rozrywka

Sean Penn kolejny raz spotkał się z prezydentem Zełenskim. Zostawił niezwykły prezent

Amerykański aktor Sean Penn po raz trzeci od początku rosyjskiej inwazji odwiedził Ukrainę. Podczas spotkania z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim we wtorek przekazał mu swoja statuetkę Oscara „jako symbol wiary w zwycięstwo”. Nagroda ma pozostać na Ukrainie do czasu wygrania przez nią wojny.

„Kiedy wygracie, przywieziecie go do Malibu” – powiedział Penn, wręczając statuetkę Zełenskiemu.

(fot. PAP/EPA)

„Tym razem nasze spotkanie było szczególne. Sean przywiózł swoją statuetkę Oskara jako symbol wiary w zwycięstwo naszego kraju. Pozostanie ona na Ukrainie do zakończenia wojny” – napisał Zełenski w Telegramie, publikując nagranie ze spotkania (https://t.me/V_Zelenskiy_official/3926).

Ukraiński prezydent uhonorował aktora orderem Za Zasługi III stopnia, dziękując mu za „szczere poparcie i istotny wkład w popularyzację Ukrainy na świecie”.

Penn był na Ukrainie w dniu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji 24 lutego – przebywał wtedy w Kijowie w związku ze zdjęciami do swojego filmu. Jak powiadomił Zełenski, jest to już trzecia wizyta aktora w tym kraju w ciągu ponad ośmiu miesięcy wojny.

W ukraińskiej stolicy na Alei Odwagi umieszczono tabliczkę z nazwiskiem Seana Penna i datą 24 lutego 2022 r.

(fot. PAP/EPA)

Penn jest dwukrotnym laureatem Oscara za najlepszą pierwszoplanową rolę męską. Pierwszą nagrodę otrzymał w 2003 r. za kreację w filmie “Rzeka tajemnic”, drugą – w 2008 r. za występ w “Obywatelu Milku”.

Źródło: (PAP) Autor: just/ adj/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij