Kraj

Rzecznik rządu zakpił z Donalda Tuska. To był nokaut

Panie Donaldzie gdy był pan premierem, wszystko było na opak – mówi rzecznik rządu Piotr Müller w nagraniu, gdzie odpowiada na zarzuty lidera PO Donalda Tuska dotyczące pogorszenia się za rządów PiS statystyk w niektórych dziedzinach życia.

We wtorek lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w nagraniu w mediach społecznościowych podał dane, w których poszczególne dziedziny życia pogorszyły się za rządów PiS w stosunku do czasów, gdy on był premierem. Wymienił inflację, warunki prowadzenia biznesu, ranking skuteczności rządzenia (administracja, zdrowie, szkolnictwo), wolność mediów, prawa mniejszości czy kwestie demograficzne. “Za co się nie wezmą – prowadzą nas na skraj katastrofy” – ocenił Tusk.

W środę rzecznik rządu odpowiedział na te zarzuty szefa PO. “Panie Donaldzie, pan ostatnio dużo o liczbach mówił, ale o kilku pan najwyraźniej zapomniał, więc szybko je przypomnimy” – mówi Müller w nagraniu zamieszczonym na Twitterze. “Minimalne wynagrodzenie, gdy był pan premierem, 1680 zł, a w przyszłym roku 3600” – wymienił. “Minimalna emerytura – 844 złote, gdy był pan premierem, 1588 w przyszłym roku, a do tego 13. i 14. emerytura” – dodał.

“Pan był premierem polskiego bezrobocia” – zarzucił Tuskowi rzecznik rządu. “11,4 procenta – bardzo wysokie bezrobocie. Teraz – 5,1 procenta” – dodał. “Podatek od osób fizycznych – 18 procent, gdy był pan premierem. My obniżyliśmy go do 12 procent” – podkreślił.

“Panie Donaldzie, za to w innej kategorii pan był faktycznie rekordzistą. Była to luka VAT, uciekające pieniądze podatników – 25 procent luki VAT, teraz – 4,3 procenta” – podkreślił Müller. “Można powiedzieć, panie Donaldzie, że gdy był pan premierem wszystko było trochę na opak – dwa razy wyższe bezrobocie, dwa razy niższe pensje” – dodał.

Rzecznik rządu odniósł się też do kwestii inflacji. “Pan mówi o tym, że jest wysoka inflacja, że jest kryzys energetyczny – ma pan rację, ale zna pan autora tego kryzysu, pan się z nim spotykał” – zauważył Müller, a na nagraniu pokazane jest wspólne zdjęcie Tuska z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem.

Źródło: Autor: Grzegorz Bruszewski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij