Świat

Dramat 11 tys. pracowników. Zuckerberg ogłosił największe zwolnienia w historii Facebooka

Właściciel spółki Meta, Mark Zuckerberg przekazał w środę złe wieści dla swoich pracowników. Z firmy, do której należą m.in. Facebook i Instagram zwolnionych zostanie 13 proc. zatrudnionych w niej osób. To aż 11 tys. pracowników. Powodem takiego rozwiązania są spadające dochody oraz problemy w branży technologicznej.

W środę Zuckerberg wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformował o zwolnieniach w swojej spółce. W 18-letniej historii Mety, jeszcze nigdy nie było redukcji personalnej na tak dużą skalę.

Właściciel Facebooka przekazał, że powodem takiej decyzji są m.in. ogólne spowolnienie makroekonomiczne i rosnąca konkurencja. Przyznał także, że przewidywane wcześniej dochody firmy, były w rzeczywistości o wiele niższe. Poinformował, że jego firma skupi się teraz na „obszarach wzrostu o wysokim priorytecie”. Wśród nich wymienił sztuczną inteligencje, reklamy i platformy biznesowe oraz wirtualną rzeczywistość metawers.

Zwolnieni pracownicy nie zostaną tak do końca z niczym. Meta wypłaci im wynagrodzenie za 16 tygodni, a także za dwa dodatkowe tygodnie za każdy rok pracy w ramach pakietu odpraw. Firma opłaci również wszystkie pozostałe dni wolne. Zwolnieni pracownicy przez pół roku będą mogli liczyć na ubezpieczenie zdrowotne.

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że Meta odnotowała tego lata pierwszy w historii kwartalny spadek przychodów.

„Pandemiczny boom, w czasie którego więcej osób zostawało w domach i spędzało czas przy komputerach, w tym roku przekształcił się w krach, zderzający się z najwyższą od dziesięcioleci inflacją” – napisała Agencja Reutera odnosząc się do decyzji szefostwa Mety.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij