Sport

“Homoseksualizm to choroba psychiczna”. Po tych słowach przerwano wywiad z przedstawicielem organizatorów mistrzostw świata w Katarze

Khalid Salman to jedna z nielicznych legend katarskiego sportu. 60-latek to były piłkarz, uczestnik pucharów Zatoki Perskiej i Igrzysk Olimpijskich jest dziś jednym z ambasadorów mistrzostw świata w Katarze, którego organizatorzy wykorzystują do promocji turnieju. Z pewnością nie przysłuży się tej sprawie najlepiej ostatni z wywiadów, którego Salaman udzielał stacji ZDF. Kiedy podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi homoseksualizmu, towarzyszący byłemu piłkarzowi rzecznik prasowy zdecydował o przerwaniu wywiadu. 

Wątek o homoseksualizmie pojawił się w trakcie rozmowy, która miała być jedną z zapowiedzi realizowanego przez ZDF filmu dokumentalnego “Tajna sprawa Katar”. W trakcie wywiadu Salman przyznał, że dla Katarczyków “homoseksualizm jest nieczysty i stanowi grzech” (haram – red.).

– W czasie mistrzostw wiele osób przyleci do Kataru. Także homoseksualiści. Wszyscy akceptują, że oni tu przyjadą, ale oczekujemy, że będą musieli akceptować nasze zasady – mówił były reprezentant Kataru.

Po tej wypowiedzi Salman dodał jeszcze, że obawia się reakcji dzieci, które będą obserwowały zachowania gejów i “nauczą się złych zachowań”. Na koniec dodał, że sam uznaje homoseksualistów za “osoby z problemami psychicznymi”.

Po słowach Salmana o homoseksualizmie, rzecznik prasowy komitetu organizatorów mistrzostw świata zdecydował się przerwać wywiad. Sprawa budzi ogromne emocje nie tylko w Niemczech, bo oficjalnie homoseksualizm jest zabroniony w islamskim Katarze i zgodnie z obowiązującym prawem szariatu podlega karze nawet do siedmiu lat więzienia.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij