Publicystyka

Słowa Kaczyńskiego oburzyły pracownicę TVNu. A co o alkoholizmie Polek twierdziła jej stacja?

Gwiazdę TVNu Katarzynę Kolendę-Zaleską oburzyło to, że Jarosław Kaczyński ostrzegł przed alkoholizmem wśród młodych kobiet. Internauci przypomnieli jej, co mówiła o nim jej stacja.

Podczas spotkania z mieszkańcami Ełku prezes PiS zwrócił uwagę, że Polska zmaga się z bardzo poważnym problemem demograficznym. Stwierdził, że jednym z powodów tego zjawiska jest rosnący alkoholizm wśród młodych kobiet. „Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25 roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie” – powiedział dodając, że kobietom łatwiej niż mężczyznom popaść w alkoholizm i trudniej z niego wyjść. Stwierdził także, że nie jest zwolennikiem wczesnego macierzyństwa, ale „jak do 25 roku życia daje w szyje to, trochę żartuję, ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach”.

Słowa Kaczyńskiego najwyraźniej poruszyły jakąś czułą strunę wśród zwolenników opozycji, bo wylała się po nich wyjątkowo duża fala oburzenia. Do grona oburzonych dołączyła także Katarzyna Kolenda-Zaleska. „Kobiety dają w szyje. Diagnoza człowieka, który rządzi Polska w XXI wieku. Obraz pogardy.” – napisała na swoim Twitterze.

Internauci szybko przypomnieli jej, że przed alkoholizmem wśród młodych kobiet ostrzegała wcześniej jej własna stacja.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij