Kraj

Były I sekretarz KW PZPR w Skierniewicach krytykuje 500+ i 13. emeryturę. “To rozrzucanie pieniędzy”

– Takie programy społeczne jak 500 plus, 13., 14., 15. emerytura to rozrzucanie pieniędzy, w takim znaczeniu, że one trafiają do najbardziej potrzebujących, ale też do tych, którzy ich nie potrzebują. Te pieniądze zwiększają efekt inflacyjny – zdradza Leszek Miller w rozmowie przeprowadzonej na portalu Interia. 

Zdaniem byłego I sekretarza KW PZPR w Skierniewicach, zbliżająca się kampania wyborcza sprawi, że inflacja będzie jeszcze wyższa niż aktualnie:

– Takie programy społeczne jak 500 plus, 13., 14., 15. emerytura to rozrzucanie pieniędzy, w takim znaczeniu, że one trafiają do najbardziej potrzebujących, ale też do tych, którzy ich nie potrzebują. Te pieniądze zwiększają efekt inflacyjny. Inflacja będzie wzrastać albo ustabilizuje się na bardzo wysokim poziomie. Zacznie maleć wtedy, kiedy zmieni się otoczenie zewnętrzne, czyli nastąpią obiektywne procesy, które i tak by nastąpiły niezależnie od polityki polskiego rządu – przekonuje Miller.

Były przewodniczący SLD wyraził także opinię, iż “im wcześniej PiS zostanie odsunięty od władzy, tym dla Polski lepiej”:

– PiS nie jest formacją, którą można porównać do wszystkich innych istniejących po 1989 roku. To nie jest formacja, która przestrzega trójpodziału władzy, zasad demokracji liberalnej, zasady cyrkulacji władzy i jest gotowa przegrać wybory i się temu werdyktowi podporządkować. Mamy do czynienia z organizacją, która nawet, gdy przegra wybory, to nie uzna tego wyniku. Trzeba uczynić wszystko, żeby tę szkodliwą dla Polski formację jak najszybciej odsunąć od władzy – komentuje były członek Komisji ds. Propagandy KC PZPR.

Źródło: Stefczyk.info za Interia.pl Autor: red
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij