Kraj

Minister Czarnek ostro podsumował Tuska. “Realizuje swój program: kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać”

Donald Tusk po raz kolejny realizuje swój program wyborczy: kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać, bo inaczej nie wygra – powiedział PAP minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do sobotniej wypowiedzi lidera PO. Zapowiedział, że za wypowiedzi Tusk odpowie przed sądem.

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Sandomierza nawiązywał w sobotę m.in. do przegłosowanej w piątek w Sejmie nowelizacji Prawa oświatowego, a także do ankiet z projektu badawczego realizowanego w Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie.Komentując wypowiedź lidera PO, szef MEiN powiedział PAP w sobotę, że “pan Donald Tusk po raz kolejny realizuje swój program wyborczy – kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać, bo jak nie będzie kłamał to nie wygra wyborów”. “Tak mu powiedział kiedyś Janusz Palikot i tak to robi” – powiedział minister.

Dodał, że “jako minister edukacji i nauki, finansuje z pieniędzy z budżetu państwa badania naukowe w Polsce, również te dotyczące uczelni szczecińskiej, za którymi stoi poseł Jacek Kurzępa”.

“To, że finansuje badania naukowe, to nie oznacza, że odpowiadam za jakiekolwiek pytania, które stawia się w ankietach w tych badaniach” – zaznaczył minister Czarnek. Stwierdził, że “Tusk o tym doskonale wie, ale potrafi tylko rzucać błotem”. “Kłamca również na ten temat odpowie przed sądem” – zapowiedział.

Zaznaczył, że w nowelizacji prawa oświatowego “chodzi o to, by to rodzice kontrolowali szkołę, by organizacje, które Tusk chce wpuszczać wraz ze swoimi rewolucjonistami do szkół, powiedziały – czego chcą uczyć polskie dzieci”. “Tymczasem on nie chce, żeby organizacje mówiły, czego chcą uczyć polskie dzieci” – ocenił.

“Niech się nauczy podstaw prawa oświatowego, wtedy będę z nim dyskutował” – powiedział o liderze PO minister Czarnek. “Z kłamcą nie ma dyskusji” – dodał.

Tusk mówił w sobotę, że “to, co rzuciło się wszystkim w oczy i w uszy, chociaż brzmiało aż nieprawdopodobnie to to, że pan minister Czarnek zamówił i opłacił jakieś ankiety, w których pyta uczennice i uczniów o najbardziej intymne kwestie dotyczące ich ciała, ich seksualności”. “Pana ministra interesuje, co oni robią pod kołdrą” – stwierdził.

“Panie Czarnek, pan nie jest od kontrolowania polskiej szkoły, polskich dzieci i nauczycieli. To my, rodzice, dziadkowie, babcie, mamy, nauczyciele, uczniowie – to my jesteśmy od kontrolowania władzy – podkreślił lider PO.

Wskazał, że sprawa jest bardzo poważna, bo dotyczy dzieci i jest to walka o kształtowanie ich osobowości o poglądów. “To jest walka, którą Czarnek i PiS wytoczyli z całą determinacją o zmienianie naszych dzieci na ich modłę” – dodał Tusk.

W odpowiedzi szef MEiN napisał na Twitterze, że “wolność badań i nauki może Donalda Tuska frustrować – to zrozumiałe”. “Jego bezczelne kłamstwa w każdej jego wypowiedzi na mój temat niedługo zatkają polskie sądy” – ocenił minister Czarnek. “Pan Tusk ma jakąś obsesję? Te kłamstwa, obalone wczoraj przez profesora Kurzępę z sejmowej mównicy, wyjaśni przed sądem” – przekazał minister.

Źródło: PAP Autor: Magdalena Gronek
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij