Sport

Ojciec uderza nastoletnią tenisistkę w twarz, a kiedy ta upada… oprawca podchodzi i kopie leżącą

Jelena Dokic, australijska mistrzyni tenisa ziemnego, ujawniła na Instagramie film, który błyskawicznie stał się wiralem i trafił na czołówki niemal wszystkich serwisów informacyjnych świata. Krótkie wideo budzi grozę. Pokazuje nastolatkę, która na korcie jest wielokrotnie uderzana i kopana przez niezadowolonego z jej postawy trenera, jak można się dowiedzieć z opisu filmu, ojca tenisistki. Kiedy szarpana i targana za włosy dziewczyna upada, jej oprawca nie ma dość, podchodzi i kopie leżącą na ziemi zawodniczkę.

Przerażające wideo szokuje nie tylko z powodu scen, które widzimy, ale także ze względu na relację Jeleny Dokic, która przyznała, że zna takie sytuacje z autopsji i sama była w przeszłości poddawana podobnym torturom, aby odnieść sukces.

Sceny, które obserwujemy na filmie wydarzyły się w Belgradzie, na kortach lokalnej “Crvenej Zvezdy”. Według informacji, które można wyczytać w mediach, ojciec i zawodniczka pochodzą z Chin, ale mieszkają w Serbii. Pochodząca oryginalnie z Bałkanów Dokić przyznała, że to wideo przeraża ją i “przyprawia o mdłości” także dlatego, że sama była ofiarą takiego zachowania ze strony swojego ojca.

– Wiem, że ciężko się to ogląda, ale takie sprawy trzeba nagłaśniać aby pokazywać, co przechodzą dzieci uprawiające sport. Musimy robić więcej, aby zapobiegać takim scenom – napisała Dokić na Instagramie.

– To, co oglądam, niestety wygląda bardzo znajomo. Czuję się tak, jakbym obserwowała swoje własne doświadczenia – komentowała tenisistka.

Do bulwersującego filmu odniosła się także Daria Abramowicz, pracująca jako psycholog z polską mistrzynią Igą Świątek.

– Jako część tenisowego świata musimy zareagować, jeśli jesteśmy świadkami tego rodzaju sytuacji – komentowała Abramowicz na Twitterze.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij