Sport

Lewandowski został zapytany o św. Jana Pawła II. Piłkarz zdradził co myśli o polskim papieżu

Robert Lewandowski udzielił wywiadu hiszpańskiej stacji „La Vanguardia”. Oprócz tematów sportowych, polski piłkarz został zapytany o Jana Pawła II. Piłkarz nie ukrywa swojego zdania o wielkim Polaku, który został świętym.

Wywiady z Robertem Lewandowskim dotyczą głównie piłki nożnej. Tak było także w rozmowie, którą hiszpański dziennikarz „La Vanguardia” przeprowadził z kapitanem reprezentacji Polski. Jednak oprócz pytań o najlepszych piłkarzy na świecie, napastnik wypowiedział się również na temat św. Jana Pawła II.

Na pytanie o to, co sądzi o Lionelu Messim, stwierdził, że jest to „legenda” i „wielki piłkarz”. „Trudno sobie wyobrazić to, co osiągnął” – dodał. Wspomniał również o tym, że nie przyszedł do FC Barcelony po to, by wybrać Złotą Piłkę. Przyznał, że nie zaprząta sobie głowy tą nagrodą, a gra w drużynie Dumy Katalonii była jego marzeniem.

Lewandowski pytany był także o kolegę z obecnej drużyny. Napastnik stwierdził, że Pedri jest „niesamowitym piłkarzem nowej generacji” i ma ogromny potencjał. „W dobrym momencie, na dobrej pozycji” – podkreślił.

Poza pytaniami oscylującymi wokół spraw sportowych, dziennikarz zapytał Lewandowskiego o papieża św. Jana Pawła II. Kapitan Biało-Czerwonych w bardzo ciepłych słowach wypowiedział się o ojcu świętym. „To jaki był dla ludzi, jaki był otwarty. To, co zrobił dla ludzkości. Zawsze będę go pamiętał jako tę osobę, która starała się uczynić świat lepszym” – powiedział „Lewy”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.wpsportowefakty Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij