Świat

Tajemniczy wypadek rosyjskiego mistrza szachowego. Jest w śpiączce

Były mistrz świata w szachach i proputinowski polityk Anatolij Karpow jest w śpiączce farmakologicznej. Miał paść ofiarą wypadku.

Karpow był 12. szachowym mistrzem świata w latach 1975-1985, a w latach 1993-1999 był mistrzem federacji FIDE, doprowadził do założenia 46 szkółek szachowych na całym świecie. Obecnie jest też deputowanym do Dumy z ramienia putinowskiej partii Jedna Rosja.

Agencja RIA Nowosti poinformowała, że 71-letni szachista przebywa na oddziale intensywnej terapii szpitala im. Nikołaja Sklifosowskiego w Moskwie. Został wprowadzony przez lekarzy w stan śpiączki farmakologicznej. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Jego córka oraz Rosyjska Federacja Szachowa poinformowały, że do szpitala trafił na skutek wypadku, ale nie ujawniły o jaki wypadek chodzi.

Biznesmen Andriej Kowalew poinformował za to na swoim Telegramie, że Karpow padł ofiarą ataku. Miało do niego dojść w pobliżu budynku Dumy Państwowej, a sprawcy są nieznani. Nieco inaczej sprawę przedstawił popularny kanał 112. Według ich informacji faktycznie odnaleziono go w pobliżu siedziby parlamenty, z urazem mózgowo-czaszkowym i złamaniem biodra, ale miał mieć wysoki poziom alkoholu we krwi – co sugeruje, że wywrócił się po pijanemu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij