Gospodarka

Twitter drastycznie zwiększy opłaty, jakie pobiera od użytkowników

Elon Musk miał zdecydować, że opłaty za konto premium na Twitterze drastycznie wzrosną. Będą musieli z niego skorzystać właściciele zweryfikowanych kont.

Jakiś czas temu Twitter zaczął oferować program premium, nazwany Twitter Blue. Jego użytkownicy mają do dyspozycji dodatkowe opcje, takie jak np. możliwość edycji tweeta. Jako pierwsi mają również dostęp do nowych funkcji, które będą dostępne po pewnym czasie dla wszystkich użytkowników. Subskrypcja kosztuje 4,99$ miesięcznie i jest dostępna na razie dla użytkowników z USA, Kanady, Australii i Nowej Zelandii.

Portal The Verge poinformował, że Musk planuje drastycznie zwiększyć wysokość opłat za tę funkcję. Zamiast niecałych pięciu dolarów, ma kosztować 19,99$ miesięcznie – chociaż portal zaznacza, że ostateczna cena może jeszcze ulec zmianie. W zamian za to Twitter ma udostępnić użytkownikom premium więcej opcji, żeby byli skłonni do takiego wydatku. Musk miał zagrozić pracownikom, którzy je opracowują, że jeśli nie zdążą do 7 listopada, to zostaną zwolnieni.

Jedną z dodanych zmian ma być weryfikacja konta, tzw. niebieski znaczek. Opcja ta została dodana przez Twittera w ramach walki z kontami, które podszywają się pod znanych użytkowników. Zweryfikowane konta mają obok nazwy niebieski znaczek, który dowodzi, że nie są to podszywające się trolle. Dotychczas ta opcja była dostępna jedynie w wypadku osób publicznych, ale Musk zapowiedział już – na Twitterze – że trwają jej zmiany. Na razie nie jest jasne, czy niebieski znaczek będą mogły otrzymać wszystkie osoby, które wykupią konto premium, ale wyszło na jaw, że osoby, którym już go przyznano, dostaną 90 dni na jego wykupienie, jeśli nie chcą go stracić.

Źródło: Stefczyk.info na podst. The Verge Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij